Bizim Hikayemiz

Bizim Hikayemiz

Pazar Yeri Yazılım Kodlama

      Dış Ticaret konusunda faaliyette bulunmak üzere 2018 yılında NACAR REKLAM PAZARLAMA İÇ ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ'ni kurduk.
Yurtiçi ve Yurtdışından bayiliğini aldığımız ürünlerin satışlarını gerçekleştirmek için hepimizin bildiği çeşitli online pazar yerlerinde ürünlerimizi tanıtıp, satışlarımızı arttırma yolunu izledik.
      Pazar yerlerinde ürünlerimizi tanıtırken, satıcı firma olarak perde arkasında kaldığımızı ve hiç bir müşterinin iletişim bilgilerimize ulaşamadığını, tanınır olamadığımızı, dolayısıyla marka bilinirliğimizi arttıramadığımızı gördük. 
      Aynı zamanda pazar yerlerindeki satıştan alınan yüksek komisyon bedelleri ve ürün iadelerinden kaynaklanan kargo giderleri (+Kargo) gönderim gecikmelerinden doğan cezalar, satışa sunmuş oluğumuz ürünün %5 ile %40'lara varan birim fiyat artışlarıyla pazar yerlerinde rekabet şansını yakalayamadık.

      Dolayısıyla satışa sunduğumuz ürünün maliyet+kar+pazaryeri komisyonu ve kargo bedeliyle giydirilmiş fiyatlarla satışa sunmamızın doğru olmadığı düşüncesiyle;

 • Bunun üzerine piyasanında bizim yaşadığımız benzer problemlerle karşılaştığını düşünerek; piyasanın aradığı ürün, hammadde ve yarı mamül ürünlere rahatlıkla ulaşmasını kolaylaştıracak, doğrudan satıcıyla buluşturacak, satış komisyonu ödenmeden alıcı müşteri ve satıcının kazanç sağlayabileceği, bir firma ürün tanıtım ve komisyonsuz satışı içine alan, pazar yeri proje sistemi kurmak üzere ülkemizdeki yazılım ajanslarıyla çok kez görüşmeler sağladık ama böyle bir projenin çok maliyetli (1 Milyon ile 1.500.000 tl civarında) ve uzun zaman alacağını gördük.

Bunun üzerine yönetim olarak kendi yazılım ekibimizi oluşturmaya karar verdik.


NACAR MEDYA ADI ALTINDA YAZILIM GELİŞTİRME ve YAZILIM PROJELERİ ÜRETMEK ÜZERE YOLA ÇIKTIK.
      Gerçekten maddi anlamda ciddi bedeller ödeyerek, uzun süreli (4 yıllık) çalışmalar sonucunda tradeey.com adı altında tüm dünyadaki 100’lerce ana, 1000’lerce alt sektörden firmaların bir arada bulunacağı, 103 dil çevirisiyle sadece yıllık üyelik ödeme sistemli, dünyanın ilk alıcı ve satıcısından komisyon almayan, sanal fuar alanlı Uluslararası Firma, Ürün-Hizmet Satış ve Tanıtım Online Pazar Yerini kurduk.


Online Pazarın İçeriği Şöyle Olmalıydı; 
      103 dilde yerel ve uluslararası düzeyde firmaların ürün ve hizmet tanınırlığını arttırmalı markalaşmalarını sağlamalı,

 
      Gelişen küresel pazarda; ÜLKE PAZARLARI bölümü olmalı;

 • Firmaların yerel ve uluslararası toptan ve perakende ürün alım arayışlarında, Ülkelere göre pazar, ürün, firma araştırmalarını yapabilecekleri, daha fazla iş, tedarikçi ve müşteri bulma kolaylığı sağlayarak alıcı ve satıcıyı doğrudan buluşturmalı, 
 • Firmalar ihtiyaçları olan ham, mamul, yarı mamul, makine, ürün ve hizmetler için zaman kaybı yaşamadan tek tuşla alım talebi oluşturabilmeli,
   
 • Firmanın oluşturduğu alım taleplerine (emek, zaman, yol, otel) =masraf yüklemeden kolay ve kısa zamanda en uygun teklifleri almalı,
 • Satıcıların aynı zamanda alıcı müşterilerin oluşturduğu ürün alım ve hizmet taleplerini görebilmelerini ve doğrudan teklif verebilmelerini sağlamalı,
 • Aynı zamanda yerel ve uluslararası bayilik, distribütörlük, franchising veren veya almak isteyen firmalar, ilan oluşturabilmeli ve karşı tarafla doğrudan iletişime geçebilmeli,
 • Üye firmalar için platform içerisinde kendilerine özel web sitesi oluşturulmalı, oluşturulan özel web sitesinde üye firma ürün ve hizmet bilgilerini, haber, kampanya ve duyurularını tüm dijital dünyada yayınlanması sağlanmalı,

Firmaların tüm arama motorlarında önde çıkmak için harcadığı reklam giderlerini minimuma indirmeli;

 • Portal içerisinde üye firma için oluşturulmuş web sitesinin yönetim paneli olmalı
 • Yönetim paneli herkesi kullanabileceği kolaylıkta olmalı,
 • Platform içerisindeki üye firmanın tanınması ve markalaşması için ziyaretçi müşteriler tarafından ürününe tıklanıldığında firmanın mevcut satış mağazasına yönlendirilmeli,
 • Üye firmanın mevcut mağaza sitesi yönetim paneli ve portaldaki mağaza sitesi yönetim paneli bağlantısıyla, ürün ve hizmetlerini yüklerken SEO anlamında daha fazla içerik ve anahtar kelime ekleyebilmeli, sıfır maliyetle tüm arama motorlarında rakiplerinden önce  çıkabilmeli...


      Üye firmaların bir çoğunda kanunen zorunlu olan kendilerini tanıtabilecekleri bir internet siteleri yok ve yüksek fiyatlardan dolayı firmalarına özel site kurma imkanları da bulunmuyor.

      Pazar Yeri Projemizle birlikte aynı zamanda üye firmalarımıza yazılım alt yapısı güçlü, pazar yeri içeriğine uyumlu, müşterilerin ürünlerini tek panelden pazar yerine yönlendirebilecekleri api bağlantılı, tam profesyonel, SEO içerikli Web Sitesi ihtiyaçlarını en ekonomik koşullarda ve en hızlı teslimatla sağlayacakları, mağaza siteleri olmalı diye düşündük.


      Hemen icraata geçmeliydik ve ekip arkadaşlarımızla birlikte tüm sektör kategorilerine göre aşağıda özelliklerini belirttiğimiz özel mağaza siteleri (Kurumsal Web, E-Ticaret) oluşturmaya başladık ve başardık.


SİTELERİMİZİN ÖZELLİKLERİ: 


     En önemlisi sizin firma kategorinize göre özelleştirilebilir.

 • 103 Dilde Çeviri
 • Link Yönlendirmeler
 • Seo İçerik
 • Responsive Mobil Uyumlu Tasarım (Tablet ve telefonlarınızda kusursuz görünüm.)
 • Responsive Gelişmiş Yönetim Paneli Sayesinde Sitedeki Tüm Alanları Yönetebilirsiniz.
 • Sertifika Yönetimi / Sınırsız Ekle / Sil
 • Sınırsız Sayfa Ekleme / Silme / Düzenleme
 • Slider Alanı Yönetimi
 • Sınırsız Bizden Haberler Ekleme / Silme Düzenleme (Etiket Sistemi)
 • Site Bilgileri, Site Başlığı, Anahtar Kelime ve Site Açıklamasını Admin Panelinden Belirleyebilirsiniz
 • Resim Galerisi Yönetimi
 • Hizmet Sayfaları Yönetimi Sınırsız Ekleme / Silme / Düzenleme. (Etiket Sistemi)
 • Sıkça Sorulan Sorular Ekleme/Düzenleme/Silme
 • Video Galerisi Yönetimi
 • İletişim Sayfası Ayarları
 • Google Maps
 • Sosyal Medya Link Yönetimi
 • Sef Seo Link Yapısı ile Googlede Daha Hızlı İndex Alma
 • Menü Yönetimi (Site menüsünü istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.)
 • Ana Sayfa Blok Yönetimi ( Ana sayfadaki blokları aktif ve pasif yapabilirsiniz.)
 • Müşteri Yorumları Modülü
 • Ekibimiz /  Kadro Yönetimi (Sınırsız Ekleme/Çıkarma)
 • Online Site Sayacı

      Ve daha bir çok özellik...


HOSTİNG ÖZELLİKLERİ

 • Sınırsız Disk Alanı
 • Sınırsız E-mail Hesabı
 • Sınırsız Trafik
 • Anti DDos Koruma
 • Linux / Cpanel
 • Günlük Yedekleme
   

NEDEN BİZİMLE ÇALIŞMALISINIZ?

FİRMANIZIN İNTERNET DÜNYASINDA ÖNE ÇIKMASI İÇİN; SİZİN GÖRÜŞLERİNİZİ, BİZİM HAYAL GÜCÜMÜZ VE TECRÜBEMİZ İLE BİRLEŞTİRİP SİZİ SEKTÖRÜNÜZDEKİ RAKİPLERİNİZDEN BİR ADIM ÖNE TAŞIMAKTAYIZ…

Türkçe Yönetim Panelli-Tüm Cihazlara Uyumlu-Teknolojik-Profesyonel

Özel Kodla Yazılmış, Yaratıcı Web Tasarımlar İle Rakiplerinizden BİR ADIM ÖNDE OLUN...

Profesyonel alıcıların %70'i bir tedarikçiyle bağlantı kurmadan önce, İnternet'te Araştırma yaparak kararlarını verirler.

Dolayısıyla,İnternet; İşletmeniz hakkında hedeflemiş olduğunuz uluslararası pazardaki müşterilerinize doğru bilgiyi iyi bir İnternet Sitesiyle vermeniz gereken bir yerdir.

İnternet sitenizin Dünya’da bulunabilmesi için iyi özelliklere sahip olmalısınız.

Özellik 1- Grid Layouts (web iskelet yapısı) Kullanımı,

Özellik 2- Tasarımların özgün olması,

Özellik 3-Sadelik ve Renk Uyumu,

Özellik 4- Kullanıcı dostu arayüz (tema) tasarımı,

Özellik 5- SEO uyumlu olması ulaşılabilirlik,

Özellik 6- Anahtar kelime seçimi,

Özellik 7- Hızlı Açılma,

Özellik 8- Mobil Uyumluluk (Responsive Dizayn),

Özellik 9- Özgün İçerik.

İyi Bir İnternet Sitesinin İşletmenize Avantajları;

Avantaj 1- İşletmenizin Uluslararası pazarda güven ve itibar kazanması için iyi bir web sitesine sahip olması gereken ilk aşamadır. Firmanızı daha güvenilir, profesyonel bir işletme görünüme kavuşturacaktır.

Avantaj 2- İyi bir İnternet sitesi sayesinde, sadece bulunduğunuz lokasyonda değil ülkenizin ve dünyanın her bölgesinde ürün ve hizmetlerinizi tanıtarak, daha fazla kişiye ulaşacak ve dolayısıyla uluslararası pazardaki satış payınız artacaktır.

Avantaj 3- Bir afiş-broşür bastırıp dağıtarak, bastırdığınız adet kadar sınırlı sayıda müşteriye ulaşabilirsiniz. Günümüzde 7'den 70'e herkesin elinde bir akıllı telefon-tablet ve bilgisayar bulunmakta. Bu sebeple Sahip olduğunuz iyi bir internet sitesi ile 7/24 ticari faaliyetlerinizi (Firmanızı–Ürünlerinizi) sayısız müşterilere tanıtma ve ulaştırma şansına sahip olabilirsiniz. Bu sebeple uygun maliyetle yapılabilecek en iyi reklam avantajı sağlar.

Avantaj 4- Araştırmalar gösteriyor ki internet'te görünür olmak, müşterilerin kararları üzerinde büyük etki yaratıyor.

Örneğin ; Bir ürün alacaksanız, seçiminizde neye dikkat edersiniz?

Size, Öncelikle; Adını daha önce duyduğunuz işletmelerin ürünlerini almak daha çok güven verir. Görsel Dijital ortamda artan pozitif marka farkındalığı Dünyada firmanızın bilinirliğini arttırarak firmanızın  markalaşma değerini ve satışlarınızın artmasına avantaj sağlar.

Avantaj 5- İnternet sitenizi inceleyen ziyaretçileriniz e-mail, telefon, fax ve adres gibi bilgilerinize kolayca ulaşır ve sizin işletmenizle iletişime geçer. Kolay İletişim Sağlar, Müşteri Kazanırsınız.

Firmanızın en iyi internet sitesine sahip olması ve uluslararası pazarda yerini almasını sağlamak için Nacar medya ve Tradeey ortaklığı hizmetinizdedir.

www.nacarmedya.com internet sitenizi analiz eder ve internette  görünürlüğünüzü arttırmak için sizinle birlikte çalışır. 

Son yıllarda ihracatlarını artıran firmalar, ekonomideki yavaşlamayı en az yaşayan ve ekonomik krizi en iyi şartlarda atlatan firmalar olmuştur. İhracat yapmak için Kobi’ler internette bulunmalı, İnternette bulunabilmek için bazı temel ve vazgeçilmez şartları yerine getirmesi gerekir.

a-) Arama motorlarından iyi referans alınmalı,

b-) Arama sonuç sayfalarında iyi konumlandırılmalı,

c-) Doğru zamanda, doğru insanlar tarafından bulunmalıdır.

Bu sebeple Nacar Medya 

www.nacarmedya.com www.tradeey.com ‘un 

Uluslararası pazarda, Kobi'ler- Büyük Şirketler ve (KiK) Kamu İktisadi Kuruluşları için vazgeçilmez bir ticari bağlantı kapısına en üst paketten ücretsiz üyelik sağlar.

Sizi Arayalım
Projeleriniz İçin Bizden Teklif Alın