Kurumsal Kimlik Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

  • Kartvizit

Kartvizit

Marka imajınızın sizin için önemli olduğunu biliyoruz. Ürün çeşitliliğini arttırmak müşteri portföyünü de genişletmek demektir. Kartvizit, bir firmanın imzası niteliğini taşır, bir iletişim aracıdır. Bu nedenle kartvizitlerde iletişim bilgileri olmazsa olmaz ögelerdir. Kartvizitler baskıya gönderilmeden önce; üzerinde şirketin veya kişinin ismi, fiziksel adresi, telefonu, logosu, elektronik posta adresi vb. bilgilerin yer aldığı titizlikle oluşturulmuş bir tasarıma ihtiyaç duyulur. Kartvitizit tasarımı iyi bir marka imajı için kritik bir öneme sahiptir. Bu nedenle kartvizit tasarımınızı seçerken üzerinde özenle durmalısınız.
Kartvizitte çok bilgi yer almalı düşüncesi doğru değildir. Çok küçük puntolarla yazılmış aşırı detaylı bir kartvizit faydasından çok zarar getirir. Zira okunamaz, yanlış okunur, kafa karıştırır ve amacından sapmış olur.
Kartvizit broşür değildir. Yaptığınız işleri sıralamanızın çok da anlamı yoktur. Firmanızın ne iş yaptığını ve sizin firmadaki konumunuzu içermesi yeterlidir.
Doğru kartvizit, üzerinde ismini kolaylıkla okunabilmelidir. Ayrıca modern zamanlarda eposta adresi ve web adresi de kartvizitte bulunması gereken detaylar olarak kabul edilir.

  • Kurumsal Firmalara Logo

Logo Tasarımı

Logo tasarımı basitlik ilkesinin arkasında unutulmazlık yatar. Hedef kitlesi gözetilerek hazırlanmış logo tasarımı; vurucu gücü, basit çizgilerle kendisini anlatmada bulur. Marka ve kimliğin ilk göstergesi olan kurumsal logo, ancak özgün bir tasarımla kurumsal bakış açısını unutulmaz kılabilir.
Logo seçimi bir marka açısından çok önemlidir. Öncelikle markanın kimliği ilk olarak logo ile yansıtılmaktadır. Kullandığınız logo markanızın duruşunu ve tarzını yansıtmaktadır. Logo seçimi yaparken iş yaptığınız sektörün logo seçimlerine de dikkat etmeniz gerekir. Her sektörün kullandığı bir logo tarzı bulunmaktadır. Size ve sektörünüze özel logo tasarımları Nacar Medya kreatif departmanı tarafından özenle yapılır ve tarafınıza sunulur.

  • Antetli Kağıt

Antetli Kağıt

Günümüzün hızlı rekabet ortamında ister ürün isterseniz de hizmet satın, en fazla dikkat edilmesi gereken nokta hedef kitlenizin gözündeki konumunuzdur. Bu kitlenin gözünde profesyonel ve kurumsal bir duruşunuz varsa bu sizi rakiplerinize göre daha ileri taşıyacak önemli bir kıstastır.
Genel olarak firmaların kurumsallığı ve profesyonelliği açısından birçok kimse ağırlıkla markanın şirketi temsil ettiğini düşünme yanılgısındadır. Marka firmayı temsil etmekte önemli bir araç olsa da diğer bazı araçlar ile de markanız desteklenmek zorundadır. Bu araçların başında kullanmış olduğunuz antetli kağıtlar gelmektedir.
Antetli kağıtlar, firmanın markası kadar önemlidir. Çünkü hem firmayı temsil eder hem de potansiyel müşterilere firma hakkında ilk izlenimi oluşturur. Unutulmamalıdır ki antetli kağıtlarınız şirketinizin pazarlama, satış yanı sıra iletişim stratejileri hakkında insanlara fikir verir. Kötü bir antetli kağıt tasarımı insanların sizin yapmakta olduğunuz işinizde yetkin olmadığınızı düşünmelerine kolayca sebebiyet verebilir. Nacar Medya uzman kreatif ekibi ile işinizi profesyonel görünüme taşıyabilirsiniz!

  • Zarf

Zarf Tasarımı

Kurumsal kimlik çalışmalarının ayrılmaz parçası olan zarflar firmanızı en iyi yansıtan ürünlerdir. Kurumsal zarf, evrak trafiği yüksek olan firmalarda en çok kullanılan ürünlerden biridir; firma içi yazışmalar, fatura gönderimleri, yapılan ödemeler, şirket dışına gönderilen yazılı evrak gibi birçok alanda kurumsal zarf kullanılabilir.
Kurumsal zarf ile gönderilen evrak, güven telkin eder. Bu sebeple de şirketler aynı kartvizit, antentli kağıt gibi diplomat zarf hazırlarken de dikkatli olurlar.
Şirketinizi yansıtacak ve sizi çok daha kurumsal gösterecek kurumsal zarf tasarımları için bize ulaşın.

  • Cepli Dosya

Cepli Dosya Tasarımı

Dosya tasarımı firmanın reklam ya da broşürü gibidir. Dosyanın görsel yüzünde firmanın ürün ya da hizmetlerini anlatan grafik tasarımların yapılması ana fikri güçlendirir. Grafik tasarım, dosya tasarımın en dikkat çekici yönüdür ve maliyet üzerinde etkilidir. 
Cepli dosyalar, antetli kağıtlar gibi şirketlerin kullanmayı tercih ettikleri bir diğer hem kullanım açısından pratik hem de firma tanıtımına yardımcı ürünlerdir. Cepli dosyalar temelde firmaların müşterilerine teklif verirken ya da iş tanıtımları yaparken kullanmaları için tasarlanırlar. 
Bu dosyalar adlarından da anlaşılacağı gibi özel cepli bölmelere sahiptirler. Bu cepli bölmeler firmalar kişisel isteklerine göre tasarlanırlar. Firmalar bu bölmelere şirketlere ait çeşitli dokümanları yerleştirebileceği gibi aynı zamanda şirketin kartvizitini veya tanıtım CD’sini de yerleştirebilirler. Böylece müşteriler için de dosyayı inceledikten sonra ilgili kişiye ulaşmaları kolaylaşmış olur.

  • Ajanda

Ajanda Tasarımı

Teknolojinin tüm dijital imkanlarının yanında basılı ajanda ve defter kullanımlarının iş hayatına kattığı önemi biliyor ve takip ediyoruz. Şık tasarımlı bir ajandanın, sürekli yanı başımızda taşınan defterlerin, markanızın bilirliği için kattığı değeri biliyoruz. Çünkü bizler akılda kalıcı, sürdürülebilir tasarımlar yapıyor, markanızı geleceğe taşıyoruz. Hedef kitlenizi sizler için araştırıyor ve ajanda, defter, bloknot gibi promosyon ürünlerinden hangisinin sizin için verimli olabileceğini belirliyoruz. Masa başında ve yoğun toplantı planlamaları ile çalışan markalar için farklı tasarım stratejileri belirlerken sürekli not alarak çalışan markalar için daha farklı stratejiler belirliyoruz. Çizim ve endüstriyel alanda hizmet veren markalar için ise çok daha farklı stratejilerin işlemesi gerektiğine inanıyoruz.