İYİ BİR WEB TASARIMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

İYİ BİR WEB TASARIMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

1- Özgünlük

Tasarımların özgün olması her zaman büyük avantaj sağlar. Özgün siteler kullanıcıların ve arama motorlarının hoşuna gitmektedir. Markalaşma açısından özgün web tasarım çok önemlidir.

2- Sadelik ve Renk Uyumu

Web sitesinin sade ve basit olması çok önemlidir. Web tasarım kolay anlaşılabilir olmalı ve gözümüzü yormamalıdır. Fontlar düzgün okunabilir, menülerin basit ve sade olması kullanım kolaylığı açısından önemlidir.  

3- Kullanılabilirlik

Web sitelerindeki etkileşimlerin önem kazanmasıyla birlikte web tasarımı daha da önemli hale geldi. Kullanıcıların ve müşterilerin web sitenizde rahatça dolaşmaları ve daha çok kalmalarını sağlamak için kullanıcı dostu ara yüz (tema) tasarımınız olması gerekir.

4- Ulaşılabilirlik

Web sitelerin esas amacı ulaşılabilir olmanızı sağlamak. Web sitelerin ulaşılabilir olması için en başta arama motoru optimizasyonu iyi yapılması , web yazılım alt yapısının SEO uyumlu olması ve özgün içeriğe sahip olması gerekir.

5- Hızlı Yüklenme

Hızlı açılan web sitelerine kullanıcılar anında ulaşabiliyorlar AYRICA google tarafından takdir ediliyor ve arama sonuçlarında daha başarılı oluyor.

Google Page Speed İnsights’ı kullanarak web siteniz ne kadar hızlı öğrenin.

6- Mobil Uyumluluk

Mobil uyumlu (Responsive Dizayn); Web tasarım büyük önem taşımaktadır.

Arama motorları; Mobil uyumlu web sitelerini daha kullanışlı ve işlevsel buldukları için ön sıralarda yer almalarını destekliyorlar.

7- Grid Layouts(web iskelet yapısı) Kullanımı

Metinlerinizi ve görsellerinizi gelişi güzel eklemek web sitenizin karışık gözükmesine yol açabilir.

Grid sistemli layoutlar; İyi bir web iskelet yapısı  kullanarak daha düzenli ve dengelenmiş bir iyi web sayfası görünüme kavuşursunuz.

8- Özgün İçerik

İçeriklerinizi, sayfanızı ziyaret eden kullanıcıları daha iyi bilgilendiren düzgün ve anlaşılabilir bir şekilde imla kurallarına uygun hazırlamalısınız. İçeriklerin özgün ve doğal olması arama motorlarının istediği en temel öğelerdendir.

 

İNTERNETTE HERKES İÇİN BİR KÖŞE VARDIR, YERİNİZİ ALMAKTAN ÇEKİNMEYİN…

Firmanızın internet dünyasında öne çıkması için; sizin görüşlerinizi, bizim hayal gücümüz ve tecrübemiz ile birleştirip sizi sektörünüzdeki rakiplerinizden bir adım öne taşımaktayız…