Sosyal Medya İletişimi

Sosyal medya hesapları, markaların hedef kitleleri ile sürdürmesi gereken kesintisiz iletişim için konvansiyonel mecradan çok daha güçlü iletişim kanallarıdır. Bu çift yönlü iletişimin, dijitalin de verdiği olanaklarla ölçülebiliyor olması, sosyal medya yönetiminin iç görüden uzak analiz ile yürütülebilen bir iletişim olmasına imkan sağlamıştır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, markaların hedef kitlelerine doğrudan temas edebilmeleri, etkileri analitik verilerle ölçümlenebilir bir iletişim yürütebilmeleri ve iletişim stratejilerini çok daha kısa vadelerde şekillendirerek efektif pazarlama hamleleri yapabilmeleri adına almaları gereken en önemli dijital iletişim hizmetlerinin başında yer alır.

Sosyal medya uzun zamandır markaların vitrini olmaktan çıkarak doğrudan iletişim ve hatta pazarlama kanalı işlevi görüyor. Hem analitik hem de kreatif anlamda yetkin bir sosyal medya ajansı tarafından sosyal medya yönetimi hizmeti alan markalar, marka bilinirliği, marka imajı, itibar ve sadakat yönetimi gibi algısal kazanımların yanı sıra doğrudan satış ve müşteri artışı gibi ölçümlenebilir kazanımlara da sahip olarak rakiplerinin bir adım önüne geçme fırsatı yakalayabiliyorlar.

Markaya özel sosyal medya hizmeti

Son yıllarda, standart ve tekdüze sosyal medya iletişimi yerine markaya özel, “tailor made” sosyal medya hizmetinin önemi her geçen gün daha fazla marka tarafından fark edilmeye başlandığından, bu yönde hizmet talebi de günden güne artıyor. Bu “özgün” iletişim modeli, rekabet anlamında ciddi farklar yaratmanın yanı sıra, uzun yıllar akıllarda yer eden başarı hikayeleri yaratmakta ve yalnızca dijitalde değil geleneksel medyada da yankı uyandırmakta kilit rol oynuyor.